Forma-1 2013 A Kínai Nagydíj: Hamilton indul az élről

image

A Mercedes pilótája Lewis Hamilton szerezte meg a pole pozíciót a Kínai Nagydíj időmérő edzésén, a második rajtkockából Kimi Raikkönen vághat neki a holnapi futamnak, a harmadik pozícióból Fernando Alonso indulhat.

A világbajnokságot vezető Sebastian Vettel úgy döntött, nem fut gyors kört az időmérő edzés harmadik etapjában, így a közepes keverékű abronccsal a kilencedik helyről kezdheti a futamot, míg a német pilóta elől indulók az első köröket lágy keverékű abroncson teljesítik.

Vettel csapattársának, Mark Webbernek szörnyű időmérő edzése volt, üzemanyagnyomás probléma miatt a második etapban félreállt.

Miközben egy körre a lágy keverék jó, de a futamon gyorsan elkopik majd, az időmérő edzésen a gumik kímélése kapott szerepet. A harmadik etap egy körös időmérő edzés volt, az utolsó percekben gurult csak pályára a tíz autó.

Räikkönen futott először gyors kört, 1:34.671-gyel az élen állt. Többeknek nem sikerült a finn pilóta idejénél jobbat futni, de Hamilton 1:34.484-es idejével átvette az első helyet és a Mercedes zsinórban második alkalommal szerzett pole pozíciót Sanghajban.

Alonso véget vetett csapattársa, Felipe Massa uralmának az időmérő edzésen, a spanyol pilóta a harmadik helyet szerezte meg, két hellyel került Massa elé.

Nico Rosberg ékelődött be kettejük közé a Mercedesszel.

Romain Grosjean a hatodik helyen zárt Daniel Ricciardo előtt.

Az ausztrál pilóta volt az időmérő edzés egyik sztárja, a Toro Rosso az idei évben először jutott a harmadik etapba, Ricciardo csapattársát Vergne-t 0.9 másodperccel előzte meg a második etapban.

Jenson Button Vettelhez hasonlóan a közepes keveréket választotta utolsó gyors körére és lassú kört teljesítve a nyolcadik helyen zárt, míg Vettel és a Sauber pilótája, Nico Hülkenberg nem futott gyors kört a harmadik etapban.

Webber a 14. helyen zárta az időmérő edzést, miután üzemanyagnyomás probléma miatt a második etapban leparkolt a pálya mellett. Az ausztrál pilóta úgy érzi, a mezőny végére sorolják vissza, mivel a Red Bull nem tudja beszolgáltatni a kötelező üzemanyagmintát az FIA-nak.

A két Force India alig maradt le az első tíztől, Paul di Resta 0.029 másodperces hátránnyal zárt a 11. helyen, csapattársa, Adrian Sutil Sergio Perez mögött a 13. helyen végzett.

A gumiproblémák már az első etapban láthatóak voltak, az első húsz perc feléig egy autó sem gurult a pályára.

A Toro Rosso közepes keveréken próbálkozott, de később vissza kellett térniük a lágy keverékre, mert a kiesők között álltak. Vergne és Ricciardo javításával Valtteri Bottas és Esteban Gutierrez búcsúzott a két Marussia és a két Caterham mellett.

Jules Bianchi sokáig a Toro Rossók előtt állt, ám végül a 19. helyről csúszott vissza, de még így is kényelmes előnyben volt csapattársa és a két Caterham előtt.

A Kínai Nagydíj vasárnap, helyi idő szerint 15 órakor veszi kezdetét Sanghajban.