image

Az év magyar sportsikerei:
    Január:
    ——-
14-16. Heidum Bernadett 500 méteren bronz, 1000 méteren és összetettben ezüstérmet nyert a rövidpályás gyorskorcsolyázók hollandiai Európa-bajnokságán, amelyen Huszár Erika 1500 méteren bronzérmes lett, a magyar női váltó pedig ezüstérmet szerzett.
    Március:
    ——–
6. Sidi Péter 698,7 körös eredménnyel aranyérmet szerzett a férfi puskások között a Bresciában rendezett légfegyveres Európa-bajnokságon. A Sidi, Biatovszki Máté, Somogyi Péter összeállítású csapat harmadik lett 1779 körös eredménnyel.
    Április:
    ——–
III.22.-IV.3. Polgár Judit bronzérmet szerzett a franciaországi Aix-les-Bainsban rendezett sakk Európa-bajnokságon.
III.29.-IV.3. Két ezüst- és három bronzérmet nyert a magyar válogatott a dortmundi birkózó Európa-bajnokságon. A kötöttfogásúak 66 kg-os kategóriájában szereplő Lőrincz Tamás és a 74 kg-os Bácsi Péter végzett a második helyen a német városban, míg a szabadfogású Hatos Gábor (74 kg) és Ligeti Dániel (120 kg), valamint a kötöttfogású Deák Bárdos Mihály (120 kg) ért el harmadik helyezést.
6-10. Berki Krisztián aranyérmes lett lólengésben a berlini tornász Európa-bajnokságon.
15. Krutzler Eszter szakításban (104 kg), lökésben (127 kg) és összetettben (231 kg) egyformán bronzérmesként végzett a 69 kilogrammos kategóriában az oroszországi Kazanyban rendezett súlyemelő Európa-bajnokságon.
17-23. A magyar jégkorong-válogatott a második helyen zárt a budapesti divízió I-es világbajnokságon úgy, hogy a feljutásról döntő csatában hosszabbításban kapott ki az olasz csapattól.
21-24. Ungvári Miklós (66 kg) arany-, míg Csernoviczki Éva (48) és Bor Barna (+100) ezüstérmet szerzett Isztambulban, az olimpiai kvalifikációs cselgáncs Európa-bajnokságon.
    Május:
    ——
IV.29.-V.1. A Wossala György, Vezér Károly, Németh Péter hármas ezüstérmes lett a vitorlázók németországi Soling-világbajnokságán.
21. Hoang Thanh Trang megnyerte a grúziai Kutaisiban rendezett női rapid sakk Európa-bajnokságot. A magyar olimpiai csapat éltáblása 9 ponttal végzett a 74 fős mezőny élén, egy ponttal megelőzve a második és harmadik helyezettet.
28. A magyar nők arany-, a férfiak ezüstérmet nyertek a Szarajevóban rendezett teke-világbajnokságon.
    Június:
    ——–
17-19. A magyar küldöttség hat arany-, három ezüst- és két bronzérmet szerzett a belgrádi kajak-kenu Európa-bajnokságon. 1000 m-en  Kovács Katalin (K-1), a Szabó Gabriella, Csipes Tamara (K-2) és a Sáfrán Mátyás, Sáfrán Mihály, Tóth Márton, Mike Róbert összeállítású kenus kvartett győzött, míg a Dombi Rudolf, Kökény Roland kettős (K-2) a dobogó harmadik fokára állhatott fel. 500 m-en Kozák Danuta (K-1) és a Csipes, Kovács duó (K-2) első lett, a Szabó, Kozák, Kárász Anna, Benedek Dalma összeállítású kajaknégyes és a Takács Kincső, Obermayer Dorina kenus duó pedig második helyen ért célba. A legrövidebb távon, 200 m-en mindhárom színű éremből egyet-egyet szereztek a magyarok: a Kovács, Kozák duó győzött, a kajakos Molnár Péter második, a Bozsik Attila, Horváth Gábor kenu kettes pedig harmadik lett.
17-24. Szellő Imre a 81 kg-os kategóriában bronzérmet szerzett az ökölvívók ankarai Európa-bajnokságán.