17 számban 20 magyar érem az Eb-n

A maraton kajak-kenu Európa-bajnokság zárónapján még két arany-, egy ezüst- és egy bronzérmet szereztek a magyarok, így összesen 20 éremmel zárták a horvátországi kontinenstornát – magasan a legtöbb dobogós hellyel a nemzetek közül.

A metkovici Európa-bajnokság zárónapján a párosok versenyét rendezték meg, és a három számból kettőt, a két kajakos versenyt magyar egység nyerte meg. A nőknél ráadásul kettős magyar siker született, hiszen a Kiszli Vanda, Mihalik Sára egység mögött a szombaton egyesben győztes Csay Renáta és párja, Bara Alexandra jött be másodikként.

Az utolsó számban Boros Adrián és Solti László kajak párosa nagy versenyben, de végül magabiztosan, közel fél perc előnnyel győzött. Mészárosi Márton és Aranyosi Gábor a nyolcadik lett.

A Laczó Dániel, Nagy Gergely kenu egység bronzérmet nyert úgy, hogy egy rossz bójakerülés miatt 15 másodperes büntetést kapott, ha az nincs, akkor másodikként zárt volna. Ugyanitt Szatmári Solt és Párkányi Marcell nyolcadikként ért célba.

A magyar küldöttség egészen fantasztikusan szerepelt az Európa-bajnokságon, a 17 számban 20 érmet szerzett, 9 aranyat, 5 ezüstöt és 6 bronzot, ezzel kiemelkedett a mezőnyből.

„Nincs hiányérzetem, teljesen elégedett vagyok, reális, hogy ennyi érmet szereztünk – kezdte az értékelést Weisz Róbert, a maraton válogatott vezetőedzője. – Külön öröm, hogy több olyan szám is volt, amelyben két egységünk is a dobogóra tudott állni. Ha mégis ki kell valakiket emelnem, akkor egyrészt az utolsó számban Boros Adrián és Solti László sikerét kell megemlítenem, nagyon nagy csatában, remekül használták ki a végén, hogy a franciák hibáztak, és el tudtak szakadni a hármas bolytól. Nagyon örülök annak is, hogy Csay Reni úgy gyűrte le a mezőnyt, mint korábban, nem tudtak vele mit kezdeni, olyan volt, mint a régi Csay Reni. Mögötte pedig ott a kiváló utánpótlás Vörös Zsófi személyében, aki az U23-as verseny megnyerése után második lett Reni mögött a felnőtteknél. A kenusoknál a Laczó, Nagy páros harmadik helye is kiemelendő, amely egyébként egy második hely lett volna, ha nem kapják a büntetést, de jogos volt a 15 másodperces büntetés, még akkor is, ha a szabálytalan bójakerüléssel nem nyertek időt. Itt hozzászoktunk a Kövér, Dóczé páros jó eredményeihez, de Marci sérülése miatt most a fiatalok is megmutatták, hogy van mögöttük utánpótlás. Nagyon elégedett vagyok a teljes magyar csapattal, az ifikkel és az U23-asokkal is.”